-Kifle të shpejta-
-Kifle të shpejta-

-Kifle të shpejta-

Kuzhint.com

Përbërësit për 4 persona:

  • 600 gr miell,
  • 1 pluhur paste
  • 1 lugë kripë
  • 1 dl vaj
  • 1 ajkë e thartë
  • 1 tharm e përzier në 2 dl qumësht
  • veze dhe susam per lyrje

Gatimi;

Brumi zihet dhe hollohet në formë të pjatës (rrumbullakët).

Preni në 8 pjesë dhe mbështillni.

Nëse doni mund t’i mbushni me djath ose me mbushje tjera sipas dëshirës.

Lëshojeni furrën në 180 C.

Derisa furra të nxehet brumi pushon mjaftueshëm.

I lyeni me vezë dhe susam siper dhe i pjekni .

Ju bëftë mirë!


Fjalet kyqe : brumera  kifle  shpejta  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Banane me cokollate
Mrekullia që bën soda bikarbon për zhdukjen e akneve në lëkurën tuaj
Pulë me oriz në tavë