​Biskota me sherbet  nga Lulja La
​Biskota me sherbet nga Lulja La

​Biskota me sherbet nga Lulja La

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

1 got e qajit qumesht, 1 vaj 1 peciv dhe mielle, 3 lug kakao

Pregaditja e recetës :

1 got e qajit qumesht, 1 vaj, 1peciv mielle deri te behet mas homogjene pa vez keshtu e pergadit edhe pjesen me kakao vetem se i shtohen 3lug kakao i formon lulet si ne foto dhe i pjeke ne 200 grad pastaj e len me u ftoh.

Sherbeti : 700ml uji 2gota te ujit sheqer ni vanill sheqeri ziejm ne nje tengjere dhe pastaj sherbetin ja qitni te nxet ato te ftohura mundeni te formoni edhe forma te ndryshme simbas deshire plus arra ne mes kesaj radhe une vendosa keshtu.

Ju bëftë mirë.


Fjalet kyqe : embelsira  tatli  lara  lulja  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Petulla ne vaj
Si behet gjiza e embel ose rikota( me kerkese te amvisave)
10 ushqime që nuk ruhen në frigorifer