Recetat e fundit

Kadaif me rrushe te thate
Torte me çokollatë
Tatlia te shpejta
Tave me peshkë ton
Peshqi me perime ne furre
Gurabija (biskota)
Embelsire me dy lloje te kremit
Shambali tatli
Speca te kuqe me hudhra
Picë me fruta
Kifle me gjize
Revani me kosë
Frozen Elsa torte
Embelsire me thermia buke ( prezlle )
Ilaq per largimin e kollitjes per femije
Qipsa ne kushte shtepie
Pogaqe te mbushura me djathe
 Sheqerpare  me kokos
Gjevrek(simite) me susam
Krofne (berlina)
Torte akullore
Pogaçe  me rende  dhe me djathe
Dolma me kungulleshka
Torte me keksa
Akullore me arom vanilje
Torte sipas qejfit
Maskë per pastrimin e fytyres dhe largimin e qimeve nga  fytyra!
Pogaçe të shijshme shtepie
Tave me patate dhe perime te ndryshme
Qofte te mbushura me veze te ziera
Sarma me prasa
Torte me tri shtersa
Sulltan sarma
Kekë I shpejt laraman
Tatli me susam
Pije me shafran te indis
Pije shtepiake qe djege kalorit
Kekë me luleshtrydhe (dredheza)
Lëngu që shëron kollën me shpejtësinë e vetëtimës
Kifle (kroasan )  nga Lulja La
Hallve e bardhe
Si ti pastrojm gjygymat me keqapë!
Sendviqe  me mishe pule, perime, pilaf dhe buk te shtepis
Pite me lakra nga Bardhe Buçaj
Picë  shtëpie nga Bardhe Buçaj